اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

به ابتکار اینجانب پس از دسترسی به شماره تلفنهای موبایل کلیه افرادیکه در دو مرحله آزمون انباردای حج قبول شدند بمنظور تشریک مساعی و تبادل تجریبات مبتلابه امور کاری در موضوع انبارداری حج یک گروه واتساپ از علاقمندان فعالیت در این عرصه از سراسر کشور تشکیل شد.
کلیه انبارداران در این محیط به بیان سؤالات و تجربیات خود می پردازند و افراد دیگر نظرات خودشان را برای هدایت و کار بهتر در انجام وظایف ارائه می نمایند
:: مرتبط با: حج و زیارت ,
:: برچسب‌ها: حج و زیارت , انبارداری حج ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : سه شنبه 18 آذر 1393

در بین آشفته بازار سیرو سلوک و عرفانهای کاذب که برخی را بخود مشغول داشته است چطور می توان به راه درست و مورد اطمینانی دست یافت؟ سابقا" گرایش به تصوف نوعی از عرفان کاذب در پیشینه تاریخی ما بوده است که آنهم در فِرَق مختلف در نقاط مختلف دنیا منتشر شده و هم در بین اهل سنت و هم در بین شیعیان هر کدام دارای پیروانی بوده اند. در ایران هم در نقاط مختلف کشور افرادی در فرقه های خاکسار , گنابادی, نعنت اللهی , قادریه و.. وجود دارند که علی رغم فشارهای حکومت به فعالیت می پردازند و تا حدودی جلوی انتشار افکار آنها گرفته شده و مراکزشان یعنی خانقاه ها بعضا" تعطیل و یا تخریب گردیده است. بخشی از عرفانهای دروغین هم با ریاضتهای سخت و بعضا" شیطانی و با انحرافات بسیار در کشور بطور زیر زمینی فعالیت می کنند و منشأ اثرات مخربی برای جامعه هستند. این افراد بعضا" با ادعای ارتباط با امام زمان(عج) افرادی را محو اعمال و رفتارخودشان کرده و بدنبال خودشان راه می اندازند که دیر یا زود مشت شان برای مردم باز می شود ولی خیلی از افراد هستند که با اطلاعات قلیل دینی و دوری از یک منشأ اطلاعاتی دینی و فرار از حقیقت و با انگیزه های هم خوب و هم بد دچار چنین انحرافات و دنباله روی ها می شوند . این افراد عموما" و قریب به اتفاق سرو سری با معارف عمیق دینی که منبعث از قرآن و اهل بیت(ع) است و در زمان ما از سوی مراجع تقلید و و علمای بزرگ و با ارشادات مقام معظم رهبری صورت می گیرد ندارند. شکی نیست هدف دشمنان اسلام از پرداختن به چنین انحرافاتی دوری مردم از حقیقت دین و مخصوصا" تشیع است.

با این مقدمه بایستی به مطلب مهم که مورد نظرم است بپردازم. شکی نیست قوت و قوام مذهب تشیع به برکت وجود علمائی است که با مطالعه و تحقیق درمتون دینی و تألیف کتب و تربیت شاگران سخت کوش و با تقوا و با دعوت مردم به اخلاق حسنه اسلامی میسر گشته است و در زمان حاضر نیست حوزه های علمیه مفتخر به وجود علمائی است که منشأ هدایت مردم و مبارزه با شبهه افکنی های دشمنان اسلام هستند و در رأس آنان مقام معظم رهبری که همیشه با سخنان روشنگرانه خود به اعتراف دوست و دشمن یگانه دوران هستند.

با این اوصاف متأسفانه برخی از اساتید اخلاق و سیرو سلوک پیروانی دارند که بعضا" دچار خود شیفتگی هستند این ایراد نه از باب اینکه به علما وارد باشد بلکه نگارنده خود را در مقامی نمی بیند تا بخواهد به روش و کار علما ایرادی وارد کند و اصلا" چنین هدفی در این مطلب دنبال نمی شود.

ولی از قدیم گفته اند طی این مرحله بی همرهی حضر مکن, ظلمات است بترس از خطر گمراهی . حقیقت آنست که که شاگران این عالم بزرگوار بصورت حلقه های دوستانه در نقاط مختلف کشور گرد هم می آیند و سرفصل های  درس اخلاق و معرفت نفس را با گرایش به آثار حضرت علامه حسن زاده آملی و شاگرد ایشان آقای صمدی آملی مرور می کنند و هر یک از افراد جلسه مطالبی تحقیق خود را ارائه داده و توسط کارشناس جلسه جمع بندی می شود. لازم بذکر است این جلسات خوب است و در آن معارف دین مطرح می شود و افراد شرکت کننده در آن از اقشارجوانان متدین و انقلابی هستند ولی متأسفانه بعضا" مشاهده شده است عوض اینکه سروکارشان بکار خودشان باشد برای دیگران نسخه پیچی می کنند و بعضا" ادعای غیب گوئی و اقدام به بیان نظرات شخصی بعنوان کارشناس معرفت نفس می کنند این افراد تصور می کنند با خواندن چند کتاب و مراقبت نفس و شاگری در محضر استاد می توانند آنچه در کتابها خوانده اند و یا تجربه کرده اند را برای دیگران تجویز کنند و بعضا" از روشهائی مانند تشر زدن استفاده می کنند و مدعی زیر نظر گرفتن افراد می شوند این افراد تصور می کنند چشمانشان چناب بیناست که همه چیز دیگران را می بینند وبا استفاده از خلأ نفس افراد برایشان نسخه می پیچند فارغ از اینکه نفس آدمی حقیقت بسیار پیچیده و عجیبی است که باید آدمی بسیار مواظب آن باشد لذا به دوستان عزیزمان توصیه می کنم یا وارد گود نشوند و یا اینکه ظرفیت خودشان را بالا ببرند و مواظب باشند تا به مدد مطالعه چند کتاب و رعایت و دستورالعمل استاتید ادعا نکنند و نظر ندهند و بهتر آنکه سروکارشان به خودشان مشغول باشد و بخسبند تا به زآن که در پوستین خلق افتند

 
:: مرتبط با: دلنوشته ها ,
:: برچسب‌ها: سیرو سلوک ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : یکشنبه 9 آذر 1393


به همت کانون مداحان وشاعران مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی ساری همایشی با حضور مداحان و پیرغلامان حسینی و شاعران دلسوخته اهل بیت(ع) در حسینیه میرسرروضه برگزار شد.
در این همایش از پیر غلامان آقایان سعیدی ساروی , منفرد, سبحان, حسین مستشرق , گل عموئی , معلم کلائی , کجوری, امیر عینی و صدر با اهدائ لوح سپاس تقدیر شد.
به گفته علی اکبر صفری مدیر کانون مداحان و شاعران مذهبی ساری تعداد 370 کارت شناسائی برای مداحان صادر گردید و از داوطلبان عضویت در شورای کانون ثبت نام شد تا ان شاالله در 12 دیماه طی انتخابات بعنوان شورای کانون مداحان و شاعران مذهبی ساری از وجودشان استفاده گردد. وی عمده کار این کانون را تکمیل پروژه ساختمان کانون در امام زاده یحیی ساری و ساماندهی مداحان و شاعران مذهبی و برگزاری کلاسهای آموزشی و فرهنگ سازی مؤثر در سطح شهر ذکر کرد.
مابقی عکسها در ادامه مطلب

ادامه مطلب

:: مرتبط با: پیرغلامان حسین ,
:: برچسب‌ها: همایش مداحان و شاعران مذهبی ساری ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : پنجشنبه 6 آذر 1393
شب گذشته در یک جمع خانوادگی در خدمت حاج عباس معافی بودیم کسیکه ماههای زیادی در جنگ حضور داشت در گردانهای پیاده و همچنین در گردانهای زرهی از جنگ تعریف می کرد از اینکه سه تانک اندازه یک گردان پیاده قدرت رزمی و تأثیرگذاری عملیاتی دارد او می گفت ما همیشه سعی می کردیم برای شکار تانکهای دشمن شنی تانکها را بزنیم تا بتوانیم آنرا تعمیر کنیم اولین باز تجهیز زرهی سپاه با تانکهای غنیمتی بود.
 اهل روستای برگه است
گوشش سخت شنوا بود و البته برای رزمنده زرهی آنهم فرمانده گردان چیز دور از ذهنی نبود. اهل خانواده می گفتند مجروحیت وی بسیار سخت بود و او با سوختگی شدیدی دست و پنجه نرم کرد هم اکنون هم بعضا" بیمار و راهی بیمارستان است از استخوان درد رنج می برد و از تنگی نفس رنج می برد راوی فتح است و همراه کاروانها راهیان نور  چند سال قبل در مناطق عملیاتی او را زیارت کردم
 بد ندیدم دوستان با این رزمنده  دفاع مقدس آشنا شوند
به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب

:: مرتبط با: شهداء ,
:: برچسب‌ها: عباس معافی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : یکشنبه 2 آذر 1393
توفیقی دست داد تا روز چذشته مزار این شهید والامقام( سید مرتضی دادگر) را در امام زاده جبار روستای خارکش زیارت نمایم خوشبختانه خواهر محترمه این شهید در آنجا حضور داشت و من در خصوص داستان منتسب به این شهید از ایشان سؤال کردم و ایشان هم صحت آنرا تأئید کردم
 شایان ذکر است امام زاده جبار خارکش طیق شجره نامه اداره اوقاف نسبش با 4 نسل قبل خود به امیرالمؤمنین (ع) می رسد


ادامه مطلب

:: مرتبط با: شهداء ,
:: برچسب‌ها: شهید سید مرتضی دادگر ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : شنبه 1 آذر 1393
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic