تبلیغات
ماه تی تی (سایت محمدعلی صنیعی) - مطالب خرداد 1392
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

به گزارش سرویس اندیشه پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، چندی پیش توسط یك سایت لبنانی شایع شده بود كه وهابیون قصد داشته اند گنبد را خراب كنند كه ناگهان برقی از آسمان می جهد و به فردی كه بالای گنبد به قصد اجرای این مسئولیت خطیر رفته میخورد و همانجا به درك واصل میشود. لذا وهابیون یك قبرمانند به یادبود خوش خدمتی! او روی گنبد پیامبر درست میكنند. یا داستان سرائی های دیگری كه برخی ساخته و پرداخته بودند!تا مدتی این ماجرا نقل مجالس مختلف وهابی شده بود و مستمسكی برای به سخره گرفتن اعتقادات شیعیان!

اما واقعیت قضیه چیز دیگری است كه وهابیون اشاره ای به آن نمیكنند:

در زمان عثمان خشكسالی شده بود. مردم به خانه عایشه رفتند تا از او بخواهند برای نزول باران دعا كند. عایشه گفت: به قبر پیامبر متوسل شوید و از پیامبر بخواهید برای شما طلب باران كند. روزنه ای را از سقفی كه برای پیامبر ساخته اید به سوی آسمان باز كنید تا آسمان با دیدن قبر پیامبر ابرهای رحمت الهی را به خود جذب كند.

مردم این كار را كردند و باران هم بارید. مردم پنجره ای در جای آن روزنه ساختند و تا قرنهای نهم رسم مردم این بود كه هر گاه خشكسالی بود و مردم نماز استسقاء میخواندند این پنجره را باز میكردند و البته نتیجه خوبی هم میگرفتند.

تا این كه قبه خضراء در زمان عثمانی ساخته شد و به خاطر ویژه بودن این روزنه شكل و شمایلی هم به آن دادند كه از دور شبیه قبر به نظر میرسد.

جالب است بدانید از زمانی كه وهابیان آمده اند اجازه نمیدهند این پنجره هنگام نماز استسقاء باز شود! خودتان میدانید چرا...
:: مرتبط با: اهل بیت ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : چهارشنبه 29 خرداد 1392

به گزارش ستاد مردمی حیات طیبه، دکتر جلیلی و اعضای ستاد انتخاباتی اش شنبه شب پس از اعلام نتیجۀ نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری گرد هم آمدند.

در این مراسم که با مولودی خوانی و سرور به مناسبت اعیاد شعبانیه آغاز شد، دکتر جلیلی ابراز خرسندی کرد که فرصت بزرگی از انسجام نیروهای باانگیزه، پای کار و بی توقع برای شروع یک فعالیت ادامه دار ایجاد شده که می تواند از این پس، منشأ حرکتهای تأثیرگذار باشد. جلیلی گفت: ویژگی افرادی که در این مدت در ستاد انتخاباتی ما فعال بودند این است که برای رسیدن به هدفشان از هر روشی استفاده نمی کنند و به اصول و اخلاق -حتی در فعالیت انتخاباتی- پایبندند. به گفته دبیر شورای عالی امنیت ملی، فقط در انتخابات است که یک نفر، تابلوی کار می شود و در بسیاری از فعالیتهای دیگر به تابلو نیازی نیست و افراد می توانند بر مبنای گفتمان مشترکشان در جهت اصول و ارزشهایشان کار کنند.

جلیلی افزود: «در این انتخابات، با کسانی مواجه شدم که به اخلاصشان غبطه خوردم. بااینکه به جز خراسان، مسئولان و فعالان ستادهای انتخاباتی استانی را هرگز نمی شناختم، در آنها انگیزه ها و اخلاصی دیدم که مثال زدنی است.» او از بعضی استانها مثال زد که اعضای ستادش می گفتند حتی جایی برای برگزاری جلسات ندارند؛ و این به گفتۀ جلیلی هم باعث خجالت بود و هم افتخار، که کسانی بدون داشتن هیچگونه پشتوانۀ مالی و انگیزۀ مادی با از خود گذشتگی برای اهدافشان فعالیت می کردند.

او همچنین از انسجام این نیروها حول یک گفتمان مشترک سخن گفت و افزود: در تمام سفرهای استانی، چقدر بودند کسانی که ضمن ابراز لطف، با صراحت و قاطعیت می گفتند «حمایت ما از شما تا وقتی است که با ولایت باشی؛ و اگر پایت را کج بگذاری با شما نیستیم». جلیلی افزود: از این صراحت لذت می بردم؛ و -این را نه حالا، پنجشنبه هم گفتم که- این، یک پیروزی بزرگ برای نظام است که این عده فقط حول محور ولایت دور هم جمع شدند و اینقدر پای کار بودند؛ لذا این ظرفیت و همت، و این روحیۀ بسیجیِ همراه با شعور بالا کمتر از چیزی که در دوران دفاع مقدس دیدیم، نیست.

دکتر جلیلی گفت: خودم را قابل نمی دانم که از این دوستان تشکر کنم؛ چون می دانم که آنها برای من کار نکرده اند؛ بلکه برای اصولشان کار کرده اند؛ بنابراین ان شاء الله این فعالیتها ذخیره ای برای آخرتشان خواهد بود.

دکتر جلیلی همچنین دربارۀ نتیجۀ انتخابات گفت: این، ضعف ما بوده که نتوانستیم دربارۀ کارآمدی گفتمان انقلاب و مقاومت، کار اقناعی کنیم و اکثریت مردم را به این کارآمدی متقاعد کنیم.

این کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با اشاره به نتیجۀ انتخابات و پیام خود گفت: اینکه از حامیانم خواستم به آقای روحانی کمک کنند، یک تعارف نبود؛ بلکه واقعا حالا همۀ ما باید هرآنچه در توان داریم برای کمک به دولت آینده در جهت گفتمان امام و انقلاب به کار گیریم. جلیلی افزود: واقعیت این است که بعد از انقلاب، چون ما حکومت را از خود دانسته ایم، بسیاری از کارها را به حکومت و دولت محول کرده ایم؛ در حالی که اگر اهداف و آرمانهایی برای خود تعریف می کنیم، علاوه بر دولت، خود ما نیز در جهت تحقق آنها وظیفه داریم. او گفت: اگر تلاشی هم صورت می گیرد برای اینکه دولت را به دست بیاوریم، برای این است که از ظرفیت دولت برای آن اهداف استفاده کنیم؛ و گرنه آحاد مردم چنان که قرآن کریم می گوید «لیقوم الناس بالقسط» در اقامۀ قسط و محقق کردن اهداف اسلام وظیفه دارند. به گفتۀ دبیر شورای عالی امنیت ملی، جامعه هم می تواند بر رفتار حکومت نظارت داشته باشد و هم می تواند از او اقامۀ قسط را مطالبه کند.

دکتر جلیلی همچنین با دعوت از فعالان ستادهای انتخاباتی خود به پیدا کردن ساختار و سازوکاری برای استفاده از ظرفیت به وجوده آمده گفت: باید در جلسات دیگری بنشینیم و دربارۀ این مسئله باهم گفتگو کنیم و راهکاری را بیابیم. او ضمنا از فعالان ستادهای انتخاباتی خود خواست که مثل همین ایام، از پرداختن به حواشی پرهیز کنند تا از اصل باز نمانند. جلیلی گفت: بعضی وقتها بچه های حزب اللهی آنقدر درگیر حواشی پرداخته شده در سایتها می شوند که باید دقت کنند وقتشان مصروف چه چیزی شده است.

در این مراسم و پیش از حضور دکتر جلیلی در ستاد، دکتر زارعی نمایندۀ مردم تهران هم در سخنانی گفت: حالا نوبت آن است که از کار خود و جریان اصولگرایی آسیب شناسی کنیم و ببینیم نقاط ضعفمان کجا بوده است. دکتر زارعی ضمنا به دقت نداشتن نظرسنجی ها هم اشاره ای کرد و گفت: معلوم است که هنوز ما توانایی سنجش مسائل اجتماعی را نداریم و از این بابت، باید خود را تقویت کنیم.
:: مرتبط با: سیاسی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : دوشنبه 27 خرداد 1392

J388 816 200x300 خاطره/فتح‌الفتوح انقلاب به روایت رهبر انقلاب

امام بزرگوار ما در یک حادثه‌ى مهم جنگى – که خیلى از شماها آن وقت شاید متولد هم نشده بودید – در قضیه‌ى یکى از عملیات که پیروزى‌اى به دست رزمندگان آمده بود، یک پیامى دادند. در آن پیام این نکته وجود داشت که فتح‌الفتوح انقلاب اسلامى، تربیت این جوانهاست. همه توقع داشتند که امام بگوید این پیروزى‌اى که شما به دست آوردید، فتح‌الفتوح است؛ از آن پیروزى ستایش کند؛ امام نه، از رزمندگان تشکر کردند. اما گفتند فتح‌الفتوح انقلاب ما تربیت این جوانهاست؛ که در آن شرائط دشوارى که همه‌ى دنیا در مقابل ما با چهره‌ى دژم و سلاحِ آماده‌ى شلیک ایستاده بودند، اینها توانستند یک چنین پیروزى بزرگى را به دست آورند؛ عملیات طریق‌القدس بود. من همین را تکرار میکنم: فتح‌الفتوح انقلاب اسلامى اینهاست. پیشرفت واقعى این است که جوانهاى ما، نخبگان ما نسبت به آینده احساس مسئولیت کنند؛ براى خودشان دیدگاه تعریف کنند؛ براى کشور آینده‌اى را تصویر کنند و مجسم کنند و احساس کنند و این احساس را اظهار کنند؛ که آماده‌اند براى رسیدن به این آینده، تلاش کنند. این چیزى است که امروز وجود دارد؛ این را باید تقویت کرد، این را باید پیش برد. این احساس و روحیه‌ى نشاط را باید روزبه‌روز در جامعه‌ى ما تشدید کرد.

بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در ششمین همایش ملی نخبگان جوان ۱۳۹۱/۰۷/۱۲

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) – مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی
:: مرتبط با: سیاسی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : یکشنبه 26 خرداد 1392
ر روزهای گذشته اظهاراتی از سید محمد خاتمی منتشر شد مبنی بر اینکه «در انتخابات تقلب نشده است»؛ که بسیاری از سایت ها و رسانه های داخلی آن را پوشش دادند.
 
این گفته رئیس جمهور سابق کشورمان شاید در نگاه اول بعنوان یک اعتراف مطرح شود و افکار عمومی احساس کنند که اصلاح طلبان با این ژست جدید خاتمی می خواهند خود را از طیف تندرو جدا کرده و در کنار نظام بمانند، اما با کمی تامل می توان فهمید که تمام این حرف ها و ژست ها برای رسیدن به نتیجه ای مهمتر گرفته می شود.
 
در باب اظهارات جدید سیدمحمد خاتمی باید به نکته های جدی و مهمی توجه کرد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود.
 
1- در اولین گام باید از خاتمی سوال کرد که چرا اکنون و پس از گذشت سه سال لب به اعتراف گشوده است. آیا وی نمی توانست در همان روزهای ابتدایی و به قول خودش شنبه پس از انتخابات که به دیدار میرحسین رفته بود، وی را از دادن بیانیه های فتنه انگیزانه منصرف کند،البته باز هم به نقل از خود خاتمی بیانیه ای که موسوی در آن دولت را به رسمیت شناخت با نظر وی منتشر شد، پس این انتظار از رهبر اصلاحات بیشتر می شود که در همان 8 ماه که دوستانش کشور را ملتهب کرده بودند از اینگونه اعمال نفوذها انجام می داد.
 
2- اصلاح طلبان فهمیده اند که با روشنگری ها انجام شده دیگر شعار منفی «امکان تقلب» کارساز نیست، پس باید به شعاری مثبت روی آورد؛ «انتخابات آزاد» شعاری است که بار منفی آن بسیار کمتر از شعار «امکان تقلب» است و در اینجا می توان به راحتی فهمید که در روزهای پس از انتخابات 1392 با چه شعاری از سوی لجبازان احتمالی خواهیم بود.

ادامه مطلب

:: مرتبط با: سیاسی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : شنبه 25 خرداد 1392

حاج رضا انصاریان مداح اهل البیت و خادم حرم آستان مقدس حضرت امام رضا(علیه السلام) در سحر میلاد ارباب با وفایش حضرت اباعبدالله(علیه السلام) امام هشتم درگذشت.وی كه همه ایرانیان و شیعیان وی را با خواندن صلوات خاصه  امام رضا(علیه السلام) می شناسند پس از 40 سال نوكری اهل البیت (علیهم السلام) در مشهد الرضا و درست در سحر ولادت كسی كه سالها برای وی نوكری وخدمتگذاری كرده بود به رحمت خدا رفت.

حاج  رضا انصاریان متولد 1333 در شهرستان خوانسار ودر خانواده مذهبی متولد شد وسالها در در جوار حضرت معصومه(سلام الله علیها) و پرورش یافته و سپس به محضر قدسی حضرت رضا(علیه السلام) در مشهد الرضا رفت وآنجا ساكن شد. این مداح با اخلاص از خادمان حرم بارگاه ملكوتی امام هشتم بود.

یاد مطلبی افتادم از یک بزرگی که گفته بود اگر خوب برای امام حسین (ع) نوکری کنی سرنوشتت را بتو خوهد گفت نمیتوان اینگونه اتفاقات را همین طوری سرسری گرفت کسی مانند شهید سید مجتبی علمدار روز 11 دی بدنیا آمد و درست در سی سالگی اس در 11 دی شربت شهادت را نوشید و یا شهید سید علی دوامی که روز 21 رمضان دنیا آمد و در 21 سالگی در 21 رمضان بفیض عظمای شهادت نائل آمد مرحوم حاج رضا انصاریان هم از همین سنخ است که در سحر میلاد آرباب باوفایش دعوت حق لبیک گفت تا در سحر میلاد اربابش که رحمه الواسعه است میهمان باشد امیدواریم سرانجام همه نوکران آستان اهل بیت چنین باشد و با تأییدات این ذوات مقدسه به آستان باقی سفر کنند. یادش گرامی و روحش قرین رحمت باد
:: مرتبط با: پیرغلامان حسین ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : پنجشنبه 23 خرداد 1392


این انیمیشن به همت گروه انیمیشن سازی انسیة الحورا به صورت خودجوش و در مدت تنها دو هفته برای حمایت از گفتمان مقاومت ساخته شده است. انیمیشن مقاومت تا پیشرفت امروز عصر هم زمان با حضور دکتر سعید جلیلی در همایش حامیان ایشان در مشهد رو نمایی شد:: مرتبط با: سیاسی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : چهارشنبه 22 خرداد 1392
این مرکز وابسته به رژیم صهیونیستی طی گزارشی تحلیلی به بررسی و ابعاد سنجی موقعیت سعید جلیلی یکی از هشت کاندیدای مطرح در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
مرکز مطالعاتی میر آمیت وابسته به رژیم صهیونیستی מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית طی گزارشی تحلیلی به بررسی و ابعاد سنجی موقعیت سعید جلیلی یکی از هشت کاندیدای مطرح در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران پرداخت.


 
بر اساس این گزارش سعید جلیلی دیپلماتی یکنواخت و خسته کننده قلمداد شده که قرار است با شیوه های مردم فریبی و شگردهای رسانه ای، اقبال عمومی جامعه را از آن خود نموده و رییس جمهور ایران شود.
ادامه مطلب

:: مرتبط با: سیاسی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : چهارشنبه 22 خرداد 1392

چرا علامه تهرانی لمعات‌الحسین(ع) را بهترین کتاب خود می‌دانست؟

علامه تهرانی
به مناسبت میلاد امام حسین(ع)/
خبرگزاری تسنیم: لمعات الحسین(ع) شامل ترجمه برخی از عبارات امام سوم شیعیان است که توسط علامه تهرانی تألیف شده است؛ ایشان لمعات را بهترین کتاب خود می‌دانست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مرحوم علامه آیت‌الله سیدمحمدحسین حسینی طهرانی در پاسخ به این سؤال که کدامیک از کتب ایشان در نظرشان بهتر است؟‌ گفته‌اند «بهترین کتاب من لمعات الحسین است؛ کتابی که عین عبارات سیدالشهداء را آورده و آن را ترجمه کردم و علت اینکه به رفقا می‌گویم که کلمات آن را قاب کنید این است که شما کلمات یک امام معصوم(ع) را همیشه در جلوی چشمتان داشته باشید...».

ایشان در مقدمه کتاب لمعات الحسین علیه السلام آورده است: «از حضرت سیدالشهداء علیه السّلام اندکى از خطب و مواعظ رسیده که معلم درس آزادگى و فرزانگى و ایمان و ایقان است و معلوم است که از مصدر ولایت ترشّح گردیده است که: و إنَّا لَامرآءُ الکلامِ، و فینا تَنَشَّبَتْ عُروقُهُ، و علینَا تَهَدَّلَتْ غُصُونُهُ. «و به درستی که ما آفرینندگان و خلّاقان و امیران گفتار هستیم؛ عروق و ریشه‏ هاى سخن گفتن، در ما پنجه افکنده و ثابت شده و رشد کرده، و شاخه هایش نیز در خانه ما آویزان و سرازیر شده است.»

بنابراین، آنان داراى اصل و فرع کلام که نماینده اصول و فروع از معانى و حقائق است، هستند و چه خوب بود فرمایشات آن حضرت که حاوى‏ یک دنیا عزت و شرف و سربلندى و استقلال و ایمان و ایقان و صبر و ثبات و فتوت و جوانمردى است، در روى تابلوها و پرده‏هائى با ترجمه شیرین و شیواى آن نوشته مى‌‏شد و مانند اشعار محتشم در مجالس عزادارى و تکایا نصب مى ‏گردید، تا واردین و شرکت کنندگان در مجلس، در عین استفاده سمعى از خطبا و گویندگان راستین؛ استفاده بصرى نیز نموده، و عین آن کلمات را حفظ و سرمشق زندگى و عمل خود قرار مى‏دادند...».

به مناسبت سوم شعبان، احادیثی از حضرت سید الشهداء از کتاب لمعات الحسین(ع) منتشر می‌شود:


ادامه مطلب

:: مرتبط با: اهل بیت ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : سه شنبه 21 خرداد 1392
 

 


 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.