تبلیغات
ماه تی تی (سایت محمدعلی صنیعی) - دکتر جلیلی: کار ما تازه شروع شده است
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

به گزارش ستاد مردمی حیات طیبه، دکتر جلیلی و اعضای ستاد انتخاباتی اش شنبه شب پس از اعلام نتیجۀ نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری گرد هم آمدند.

در این مراسم که با مولودی خوانی و سرور به مناسبت اعیاد شعبانیه آغاز شد، دکتر جلیلی ابراز خرسندی کرد که فرصت بزرگی از انسجام نیروهای باانگیزه، پای کار و بی توقع برای شروع یک فعالیت ادامه دار ایجاد شده که می تواند از این پس، منشأ حرکتهای تأثیرگذار باشد. جلیلی گفت: ویژگی افرادی که در این مدت در ستاد انتخاباتی ما فعال بودند این است که برای رسیدن به هدفشان از هر روشی استفاده نمی کنند و به اصول و اخلاق -حتی در فعالیت انتخاباتی- پایبندند. به گفته دبیر شورای عالی امنیت ملی، فقط در انتخابات است که یک نفر، تابلوی کار می شود و در بسیاری از فعالیتهای دیگر به تابلو نیازی نیست و افراد می توانند بر مبنای گفتمان مشترکشان در جهت اصول و ارزشهایشان کار کنند.

جلیلی افزود: «در این انتخابات، با کسانی مواجه شدم که به اخلاصشان غبطه خوردم. بااینکه به جز خراسان، مسئولان و فعالان ستادهای انتخاباتی استانی را هرگز نمی شناختم، در آنها انگیزه ها و اخلاصی دیدم که مثال زدنی است.» او از بعضی استانها مثال زد که اعضای ستادش می گفتند حتی جایی برای برگزاری جلسات ندارند؛ و این به گفتۀ جلیلی هم باعث خجالت بود و هم افتخار، که کسانی بدون داشتن هیچگونه پشتوانۀ مالی و انگیزۀ مادی با از خود گذشتگی برای اهدافشان فعالیت می کردند.

او همچنین از انسجام این نیروها حول یک گفتمان مشترک سخن گفت و افزود: در تمام سفرهای استانی، چقدر بودند کسانی که ضمن ابراز لطف، با صراحت و قاطعیت می گفتند «حمایت ما از شما تا وقتی است که با ولایت باشی؛ و اگر پایت را کج بگذاری با شما نیستیم». جلیلی افزود: از این صراحت لذت می بردم؛ و -این را نه حالا، پنجشنبه هم گفتم که- این، یک پیروزی بزرگ برای نظام است که این عده فقط حول محور ولایت دور هم جمع شدند و اینقدر پای کار بودند؛ لذا این ظرفیت و همت، و این روحیۀ بسیجیِ همراه با شعور بالا کمتر از چیزی که در دوران دفاع مقدس دیدیم، نیست.

دکتر جلیلی گفت: خودم را قابل نمی دانم که از این دوستان تشکر کنم؛ چون می دانم که آنها برای من کار نکرده اند؛ بلکه برای اصولشان کار کرده اند؛ بنابراین ان شاء الله این فعالیتها ذخیره ای برای آخرتشان خواهد بود.

دکتر جلیلی همچنین دربارۀ نتیجۀ انتخابات گفت: این، ضعف ما بوده که نتوانستیم دربارۀ کارآمدی گفتمان انقلاب و مقاومت، کار اقناعی کنیم و اکثریت مردم را به این کارآمدی متقاعد کنیم.

این کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با اشاره به نتیجۀ انتخابات و پیام خود گفت: اینکه از حامیانم خواستم به آقای روحانی کمک کنند، یک تعارف نبود؛ بلکه واقعا حالا همۀ ما باید هرآنچه در توان داریم برای کمک به دولت آینده در جهت گفتمان امام و انقلاب به کار گیریم. جلیلی افزود: واقعیت این است که بعد از انقلاب، چون ما حکومت را از خود دانسته ایم، بسیاری از کارها را به حکومت و دولت محول کرده ایم؛ در حالی که اگر اهداف و آرمانهایی برای خود تعریف می کنیم، علاوه بر دولت، خود ما نیز در جهت تحقق آنها وظیفه داریم. او گفت: اگر تلاشی هم صورت می گیرد برای اینکه دولت را به دست بیاوریم، برای این است که از ظرفیت دولت برای آن اهداف استفاده کنیم؛ و گرنه آحاد مردم چنان که قرآن کریم می گوید «لیقوم الناس بالقسط» در اقامۀ قسط و محقق کردن اهداف اسلام وظیفه دارند. به گفتۀ دبیر شورای عالی امنیت ملی، جامعه هم می تواند بر رفتار حکومت نظارت داشته باشد و هم می تواند از او اقامۀ قسط را مطالبه کند.

دکتر جلیلی همچنین با دعوت از فعالان ستادهای انتخاباتی خود به پیدا کردن ساختار و سازوکاری برای استفاده از ظرفیت به وجوده آمده گفت: باید در جلسات دیگری بنشینیم و دربارۀ این مسئله باهم گفتگو کنیم و راهکاری را بیابیم. او ضمنا از فعالان ستادهای انتخاباتی خود خواست که مثل همین ایام، از پرداختن به حواشی پرهیز کنند تا از اصل باز نمانند. جلیلی گفت: بعضی وقتها بچه های حزب اللهی آنقدر درگیر حواشی پرداخته شده در سایتها می شوند که باید دقت کنند وقتشان مصروف چه چیزی شده است.

در این مراسم و پیش از حضور دکتر جلیلی در ستاد، دکتر زارعی نمایندۀ مردم تهران هم در سخنانی گفت: حالا نوبت آن است که از کار خود و جریان اصولگرایی آسیب شناسی کنیم و ببینیم نقاط ضعفمان کجا بوده است. دکتر زارعی ضمنا به دقت نداشتن نظرسنجی ها هم اشاره ای کرد و گفت: معلوم است که هنوز ما توانایی سنجش مسائل اجتماعی را نداریم و از این بابت، باید خود را تقویت کنیم.
:: مرتبط با: سیاسی ,
ن : محمدعلی صنیعی
ت : دوشنبه 27 خرداد 1392
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.